Resultater 2008

2008 Resultat 100 km

Placering Startnr Navn Klub/Sponsor Start Mål Tid
1 150 Ib Graversgaard Holstebro Cykelmotion 10:00:00 12:37:15 02:37:15
2 166 Martin Rungø Hilligsøe LCK 10:00:00 12:50:05 02:50:05
3 163 Jan Torp LCK 10:00:00 12:51:45 02:51:45
4 148 Egon Knudsen HCM 10:00:00 12:51:45 02:51:45
5 171 Kim Boel LCK 10:00:00 12:52:25 02:52:25
6 165 Lars Agger LCK 10:00:00 12:52:40 02:52:40
7 149 Gunnar Krarup Holstebro Cykelmotion 10:00:00 12:53:20 02:53:20
8 154 Thøger Knudsen LCK 10:00:00 12:53:20 02:53:20
9 164 Bjarne A. Weibel LCK 10:00:00 12:58:15 02:58:15
10 172 Jesper Jensen LCK 10:00:00 12:58:40 02:58:40
11 151 Preben Kristensen Team Geldsen 10:00:00 13:01:10 03:01:10
12 155 Benny Jørgensen Ulfborg Cykelmotion 10:00:00 13:01:10 03:01:10
13 160 Rene Brouw Pedersen Hjulspænd 10:00:00 13:01:10 03:01:10
14 167 Niels Christensen Hurup Cykel Motion 10:00:00 13:01:10 03:01:10
15 157 Hans Posselt Ulfborg Cykelmotion 10:00:00 13:01:50 03:01:50
16 158 Mille Albæk Pedersen 10:00:00 13:03:10 03:03:10
17 159 Ebbe J. Pedersen RCC Ringkøbing 10:00:00 13:03:10 03:03:10
18 168 Preben Kristensen LCK 10:00:00 13:15:45 03:15:45
19 156 Tommy Jensen Ulfborg Cykelmotion 10:00:00 13:26:50 03:26:50
20 153 Ivan Olsen 10:00:00 13:27:20 03:27:20
21 152 Kaj Bugge Team Geldsen 10:00:00 13:28:00 03:28:00
22 161 Kim Olesen Hjulspænd 10:00:00 13:29:10 03:29:10
23 162 Klaus Steensen Hjulspænd 10:00:00 13:30:15 03:30:15
24 146 Mathias Keller Larsen Thy Cykle Ring 10:00:00
170 Jørgen Jensen LCK 10:00:00 udgået udgået
145 Morten Andersen Thy Cykle Ring 10:00:00 udgået udgået
147 John Fuglsang Thy Cykle Ring 10:00:00 udgået udgået
169 Lasse Søgaard Struer 10:00:00 udgået udgået

2008 Resultat 52 km

Placering Startnr Navn Klub/Sponsor Start Mål Tid
1 1123 Jacob Csizmadia Ceramicspeed 10:20:00 11:50:20 01:30:20
2 1148 Peter Lassen LCK 10:20:00 11:52:20 01:32:20
3 1109 Martin Bisgaard 10:20:00 11:52:40 01:32:40
4 1105 Kim Spåbæk Schmueker 10:20:00 11:52:40 01:32:40
5 1110 Steen Jørgensen West-Coast-Elite 10:20:00 11:52:40 01:32:40
6 1138 Bøje Kjær Holstebro 10:20:00 11:52:40 01:32:40
7 1140 Jan Jacobsen Holstebro 10:20:00 11:52:40 01:32:40
8 1145 Jens Gadeberg LCK 10:20:00 11:52:40 01:32:40
9 1112 Søren Sandholm 10:20:00 11:53:09 01:33:09
10 1115 Mogens Rud Jensen LCK 10:20:00 11:53:09 01:33:09
11 1136 Anders Thygesen 10:20:00 11:53:09 01:33:09
12 1137 Ole G. Olsen LCK 10:20:00 11:53:09 01:33:09
13 1119 Ole V. Bak Team Westcoast Elite 10:20:00 11:53:55 01:33:55
14 1100 Morten Hilligsøe LCK 10:20:00 11:56:30 01:36:30
15 1113 Torben Hilligsøe Lisby LCK 10:20:00 11:56:30 01:36:30
16 1139 Jan Nielsen LCK 10:20:00 11:56:50 01:36:50
17 1156 Andreas Andersen 10:20:00 11:56:50 01:36:50
18 1151 Henrik Lykke Team Kaos 10:20:00 11:57:03 01:37:03
19 1117 Aage Lund LCK 10:20:00 11:57:10 01:37:10
20 1152 Ole Riis LCK 10:20:00 11:57:40 01:37:40
21 1129 Peter Bach Struer CM 10:20:00 12:01:00 01:41:00
22 1108 Casper Klejnstrup Andersen 10:20:00 12:02:10 01:42:10
23 1144 Mikael Matthesen LCK 10:20:00 12:02:25 01:42:25
24 1111 Thomas W. Jensen LCK 10:20:00 12:02:30 01:42:30
25 1130 Erling Lisby Team Westcoast Elite 10:20:00 12:02:45 01:42:45
26 1122 Lars Klint Team Westcoast Elite 10:20:00 12:03:20 01:43:20
27 1149 Tommy Schleimann LCK 10:20:00 12:03:25 01:43:25
28 1116 Peter Iversen LCK 10:20:00 12:03:30 01:43:30
29 1106 Michael Sørensen Hjulspænd 10:20:00 12:04:00 01:44:00
30 1103 Søren H. Schou 10:20:00 12:05:30 01:45:30
31 1104 Jimmi Villadsen Team Bademester 10:20:00 12:05:30 01:45:30
32 1107 Christian Derror LCK 10:20:00 12:08:09 01:48:09
33 1126 Ole Aagaard Team Westcoast Elite 10:20:00 12:08:15 01:48:15
34 1121 ?? 10:20:00 12:08:30 01:48:30
35 1118 Kasper Pallestoft 10:20:00 12:08:55 01:48:55
36 1124 Jesper Kamstrup Team Westcoast Elite 10:20:00 12:09:10 01:49:10
37 1125 Jesper Greve Jensen Team Westcoast Elite 10:20:00 12:09:10 01:49:10
38 1102 Allan Mathiasen LCK 10:20:00 12:09:55 01:49:55
39 1153 Morten Tranberg 10:20:00 12:10:20 01:50:20
40 1132 Kasper Hingebjerg 10:20:00 12:11:55 01:51:55
41 1120 Kristian W. Jensen 10:20:00 12:15:55 01:55:55
42 1131 Jeppe Agerbo 10:20:00 12:20:25 02:00:25
43 1127 Carina H. Bagge 10:20:00 12:25:25 02:05:25
44 1146 Claus Damgaard LCK 10:20:00 12:30:05 02:10:05
45 1135 Claus Andersen 10:20:00 12:33:40 02:13:40
46 1133 Mads Jensen LCK 10:20:00 12:43:20 02:23:20
47 1134 Brian Aagaard 10:20:00 12:43:20 02:23:20
48 1143 Jacob E. Pilgaard 10:20:00 12:50:20 02:30:20
49 1142 Benjamin Eiler Pilgaard 10:20:00 12:55:40 02:35:40
50 1141 Carsten Pilgaard 10:20:00 12:56:45 02:36:45
51 1150 Birgit Pedersen LCK 10:20:00 12:56:45 02:36:45
52 1101 Jens Christensen LCK 10:20:00
53 1147 Allan Overgaard Team Kaos 10:20:00
54 1154 Allan Lilleøre 10:20:00
1114 Morten Leth LCK 10:20:00 udgået udgået
1128 Kim B. Knudsen Ceramicspeed 10:20:00 udgået udgået

2008 Resultat 24 km

Placering Startnr Navn Klub/Sponsor Start Mål Tid
1 1069 Carsten Holst 10:40:00 11:34:26 00:54:26
2 1077 Tobias Jensen 10:40:00 11:34:30 00:54:30
3 1073 Mathias Kvist LCK 10:40:00 11:34:40 00:54:40
4 1088 Esben Kjælder 10:40:00 11:35:39 00:55:39
5 1050 Martin Herborg Jensen LCK 10:40:00 11:35:40 00:55:40
6 1071 Andreas Holst Jensen 10:40:00 11:37:25 00:57:25
7 1056 Andreas Andersen 10:40:00 11:38:25 00:58:25
8 1063 Peter Jensen Lemvig Basket 10:40:00 11:38:25 00:58:25
9 1049 Mikkel Munksgaard 10:40:00 11:44:30 01:04:30
10 1048 Flemming Henriksen Team Nygård 10:40:00 11:45:40 01:05:40
11 1053 Lisbeth Agger Team West Coast Elite 10:40:00 11:45:40 01:05:40
12 1078 Lars Nygaard LCK 10:40:00 11:46:06 01:06:06
13 1079 Frederik B. Nygaard LCK – Junior 10:40:00 11:46:10 01:06:10
14 1052 Jan Jørgensen Team West Coast Elite 10:40:00 11:47:45 01:07:45
15 1054 Allan Lilleøre 10:40:00 11:47:45 01:07:45
16 1076 Jakob L. Rahbek LCK – Junior 10:40:00 11:49:45 01:09:45
17 1061 Simon Nielsen Gudum IF 10:40:00 11:50:50 01:10:50
18 1059 Simon Jepsen Gudum IF 10:40:00 11:50:55 01:10:55
19 1051 Rasmus Munksgaard 10:40:00 11:51:45 01:11:45
20 1046 Per Olesen 10:40:00 11:55:20 01:15:20
21 1047 Oliver Olsen 10:40:00 11:55:20 01:15:20
22 1055 Heidi Andersen 10:40:00 11:58:43 01:18:43
23 1060 Anette Jepsen Gudum Borgdalvej 10:40:00 11:58:43 01:18:43
24 1085 Sebastian Sig Weibel 10:40:00 11:59:15 01:19:15
25 1068 Svend Erik Holst 10:40:00 12:03:00 01:23:00
26 1080 Victor Torp 10:40:00 12:04:40 01:24:40
27 1081 Lasse V. Kragelund 10:40:00 12:04:40 01:24:40
28 1082 Karsten Kragelund 10:40:00 12:04:40 01:24:40
29 1086 Rasmus Sig Weibel 10:40:00 12:04:40 01:24:40
30 1087 Tommy Sig Weibel LCK 10:40:00 12:04:40 01:24:40
31 1074 Christen Rahbæk LCK 10:40:00 12:07:50 01:27:50
32 1075 Juliane L. Rahbæk LCK – Junior 10:40:00 12:07:50 01:27:50
33 1057 Per Jepsen Gudum Cykle Klub 10:40:00 12:09:30 01:29:30
34 1058 Janni Jepsen Gudum 10:40:00 12:09:30 01:29:30
35 1084 Fia Lassen 10:40:00 12:14:15 01:34:15
36 1083 Rasmus Lassen 10:40:00 12:14:25 01:34:25
37 1070 Berit Jensen 10:40:00 12:18:50 01:38:50
38 1072 Katja Holst Jensen 10:40:00 12:18:50 01:38:50
39 1065 Frederik Olsen 10:40:00 12:22:10 01:42:10
40 1066 Birgit N. Olsen 10:40:00 12:22:15 01:42:15
41 1062 Karoline Jensen Lemvig Basket 10:40:00 12:25:55 01:45:55
42 1064 Jane Sørensen Lemvig Basket 10:40:00 12:25:55 01:45:55
43 1067 Nikolaj Kristensen 10:40:00 12:27:45 01:47:45
44 1044 Mette Fiskbæk 10:40:00 12:35:35 01:55:35
45 1045 Laura Fiskbæk 10:40:00 12:35:35 01:55:35